Trwałość manicure'u hybrydowego. Dlaczego hybryda się nie trzyma?

Manicure hybrydowy to z pewnością jedna z najbardziej popularnych usług wykonywanych w gabinetach stylizacji paznokci. Z pozoru banalna usługa potrafi spędzić sen z powiek wielu stylistkom paznokci. Odchodzenie materiału hybrydowego to jeden z najczęściej spotykanych problemów. Czy zawsze wynika on z nieodpowiedniej techniki pracy? W jaki sposób możemy wyeliminować błędy? 1. Złe przygotowanie płytki (płytka „wilgotna” lub „przesuszona”)

Jednym z podstawowych błędów, który jest przyczyną liftowania masy jest niedostateczne/niedokładne przygotowanie podłoża. Pamiętaj! Dokładne, ale delikatne zmatowienie płytki, usunięcie błonek, skuteczne odtłuszczenie naturalnej płytki preparatem Clean&Prep zapewni nam dobrą przyczepność produktu. 

Przed przystąpieniem do zabiegu warto przyjrzeć się kondycji naturalnego paznokcia, gdyż jego wygląd może nam dużo powiedzieć o przyczynach liftingu masy. 

Jeśli po zmatowieniu i odtłuszczeniu płytki, po kilku minutach jej wygląd powraca do normy, czyli płytka po chwili staje się delikatnie błyszcząca, a po kilku dniach od wolnego brzegu i w okolicy wałów okołopaznokciowych pojawia się lifting, prawdopodobnie mamy do czynienia z „wilgotną płytką”. W takim przypadku warto dokładnie, nawet kilkakrotnie odtłuścić powierzchnię naturalnego paznokcia preparatem Clean&Prep, który dokładnie usunie z niej wilgoć i oleje.

Z kolei jeśli widzimy na paznokciu liczne białe plamy, wolny brzeg zaczyna mocno zwijać się do środka, mamy do czynienia z nadmiernie przesuszoną płytką. W takiej sytuacji warto edukować klientki na temat prawidłowej pielęgnacji paznokci. Codzienne nawilżanie oliwką Elixir SPN sprawi, że skórki będą estetyczne, a płytka paznokcia nawilżona. Pamiętajmy, że usuwanie lakieru acetonem i removerami powoduje przesuszenie płytki
paznokcia! 

2. Słabe utwardzenie produktu

Dobrze utwardzony = mocny materiał. Ta zasada obowiązuje przy pracy z każdym materiałem utwardzanym w lampie. Częstym błędem, który popełniają stylistki jest zbyt krótka ekspozycja produktu na promienie UV, a także praca zbyt słabą lampą. Kupując lampę UV, upewnij się, że ma ona odpowiednią moc (dla lakierów hybrydowych minimalna moc to 24 Waty). Moim ideałem jest lampa Dual Multi Intelligence Technology, jej idealnie dobrana moc pozwala na skuteczne i bezpieczne utwardzenie lakierów hybrydowych, baz budujących czy żeli, a najwyżej klasy wykonanie gwarantuje długie użytkowanie. Mój egzemplarz służy mi już ponad 2 lata.  


3. Baza hybrydowa nieodpowiednio dobrana do płytki 

Każda z naszych klientek ma inny rodzaj płytki, inny tryb życia. Wybierając rodzaj bazy musimy brać ten fakt pod uwagę. Klasyczna, rzadka baza hybrydowa 500 super sprawdzi się w przypadku mocnych i kształtnych płytek paznokciowych, natomiast u właścicielek bardzo wątłych, delikatnych paznokci dużo lepszym wyborem będą bazy budujące

W tej kwestii nasza oferta jest bardzo szeroka: bestsellerowa Bonder Base 701, ultra-mocna 755 Build Me! czy najnowsza Silky Base. Musimy jednak pamiętać, że różnią się one między sobą stopniem twardości i elastyczności.
Jeśli po upływie 2-3 tygodni obserwujemy zapowietrzenia od strony wolnego brzegu i/lub na centralnej części paznokcia, a także wykruszenia masy, prawdopodobnie baza, którą pracujemy jest zbyt twarda dla tej płytki.

Jeśli po kilku tygodniach widzimy załamania na powierzchni paznokcia, tak jakby paznokieć wraz z materiałem intensywnie pracował w punkcie stresu - może to świadczyć z kolei o zbyt dużej miękkości danego produktu lub jego nieprawidłowym utwardzeniu.

Wybierając bazy SPN Nails jesteś w stanie dobrać odpowiedni produkt do każdej płytki!

Pamiętając o powyższym – odpowiedniej bazie, właściwym przygotowaniu płytki oraz odpowiednim utwardzeniu – masz pewność, że stylizacja hybrydowa pozostanie trwała i piękna prze długie tygodnie! 


Opracowanie merytoryczne: Katarzyna Leks, Instruktor SPN Nails Gdańsk
Stylizacje: Katarzyna Leks,
Kamila Grochowska - Master Team SPN Nails Warszawa 

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej