Co dasz światu, czym się podzielisz, co zaproponujesz… ?

Nasz świat się zmienia! Zmieniają się wartości, gusta, potrzeby ludzi. Zmienia się perspektywa, myślenie o sobie i o świecie. Głębszego znaczenia nabiera także nasza praca i to jaką energią dzielimy się ze sobą nawzajem. 

Wszelkie profesje związane bezpośrednio z człowiekiem, dbające o produkt czy usługę i równolegle do tego dbające o relację z klientem, przeżywają obecnie rozkwit i taka tendencja utrzyma się w przyszłości. 

 Z czego to wynika ? 

Jako trener mentalny i równolegle do tego właściciel studia urody oraz Akademii szkoleniowej SPN wnioskuję, że nasza praca służy nie tylko dbaniu o urodę i kształceniu kobiet, wpływa także na ich cudowne samopoczucie, relaks oraz wsparcie mentalne.

Moje klientki często powtarzają, że bywają u nas nie tylko ze względu na usługi i szkolenia, one po prostu czują się w naszym studio dopieszczone i mogą w zaufaniu porozmawiać o najbardziej intymnych sprawach. Czasami potrzebują być po prostu wysłuchane. 

Żyjemy w świecie opanowanym przez social media, gdzie emocje pokazywane są emotikonami, rozmowy często sprowadzają się do SMS-a. 

Prowadzi to do uprzedmiotowienia człowieka. W badaniach udowodniono, że Millenialsi, czyli pokolenie ludzi urodzonych od 2000 roku, coraz rzadziej potrzebują spotkań ze sobą w realu. 

Mówi się nawet, że coraz rzadziej będą odczuwać potrzeby seksualne, ponieważ dużo łatwiej i bez zbędnego ryzyka przeżywają emocje w Internecie. Wystarczą im powierzchowne spotkania sieciowe, które nie wymagają wysiłku, a do tego można je zmienić w każdej chwili. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki… klik i po sprawie.

Ostatni rok dosadnie pokazał nam, jak jesteśmy sobie potrzebni. Udowodnił, że pogoń za iluzorycznym szczęściem, rywalizacja, stres oraz presja w obliczu zagrożenia naszego życia i zdrowia, całkowicie traci znaczenie.

Daje to nam inną perspektywę, pokorę, a także pozwala przewartościować to, co zagubiliśmy podczas naszego rozwoju.

Podświadomie tęsknimy do siebie, do bliskości, do bycia z drugim człowiekiem. Taka jest nasza fizjologia! Możemy ją przez jakiś czas zagłuszać, z obaw przed odrzuceniem czy negatywną opinią, jednak badania naukowe potwierdzają, iż relacje z drugim człowiekiem mają właściwości terapeutyczne. Dotyk, uważność, życzliwość, rozmowa leczy nasze ciało, umysł i duszę.

To, że jesteśmy tak bardzo związani z technologią nie znaczy, że nie czujemy, nie doświadczamy. Wręcz przeciwnie - potrzebujemy siebie nawzajem jeszcze mocniej!

Przez długi czas w biznesie działał system B2B,  oparty na chłodnych  kalkulacjach marketingowych. Sprzedawano produkt czy usługę, bez zagłębiania się w prawdziwe potrzeby człowieka. 

Obecnie wchodzimy w erę marketingu Human 2 Human, gdzie dbamy o człowieka, o jego dobre samopoczucie, gdzie bierzemy pod uwagę jego uczucia i emocje. 


Taki model pracy z klientem wymaga od nas ciągłego doskonalenia zawodowego. Nabywania i rozwijania zarówno umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, budowanie relacji, asertywności czy elastyczności, ale także stawać się coraz lepszą wersją siebie, aby móc  jeszcze skuteczniej działać.

Warto, abyśmy sami świadczyli przykładem i stawali się coraz bardziej skoncentrowani, empatyczni i otwarci na wszelkie problemy naszych klientów. 

Jeśli my nie będziemy umieli zachować wewnętrznego balansu, będziemy rozbiegani myślami i zagubieni, zapewne tym samym obdarujemy innych ludzi, a to wpłynie bezpośrednio na jakość i ilość naszej pracy.

Możesz ofiarować tylko to co masz w sobie. 

Dlatego każda zmiana życiowa, rozwój zawodowy przechodzi od świadomości siebie, swoich talentów, pasji, poprzez edukację i poszerzanie swoich kompetencji. Warto jednak zawsze zaczynać od siebie!

Dbałość, troska, wewnętrzna harmonia i spokój może dać Ci znacznie lepsze efekty niż ciągła pogoń, dyscyplinowanie i pędzenie ślepo przed siebie. 

Biznes, który ofiaruje doskonały produkt czy usługę i równolegle dba o wnętrze człowieka, ma ogromną szansę na powodzenie i sukces. 

Dlatego też, stylizacja paznokci to praca przyszłości, możemy dzielić się z kobietami nie tylko wybitnymi pazurkami, ale także miłością i otwartością serca. 

Moja życiowa misja:

Inspirować kobiety do sięgania po ich najwyższy potencjał, otwierać serca na możliwości, a także zmieniać perspektywę, pokazywać to co w nas nieodkryte, niezauważone, zapomniane.  

Świadoma, piękna, pewna siebie, doceniona kobieta to wspaniała matka, żona, pracownik, pracodawca. 

Zawsze zaczynam od siebie!

A praca z pasją pozwala dołożyć cegiełkę do tworzenia lepszego świata. 

Co  dasz  od  siebie  innym,  wróci  do  Ciebie  z  nawiązką!

                                                                                                                                                      Karolina Dołęgowska

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej