Akrylożele to produkty do stylizacji paznokci, które cieszą się coraz większą popularnością wśród Stylistek, Instruktorek. Dziś są wybierane znacznie chętniej od akryli i stają się poważną konkurencją dla tradycyjnej metody żelowej. Na mocną pozycję akrylożeli bez wątpienia wpływają ich wyjątkowe cechy. Zobacz, co musisz o nich wiedzieć. Jakie mają zalety? O czym pamiętać podczas aplikacji akrylożeli do paznokci? I wreszcie – co różni Acryl-O!-Gele SPN od produktów akrylowych i żelowych? Odpowiedzi czekają w najnowszym wpisie!

Akrylożel – co to za produkt?

Profesjonalna branża stylizacji paznokci przeszła na przestrzeni ostatniej dekady niemałą rewolucję. Kilkanaście lat temu królowały wyłącznie tipsy i akryle, a dziś możemy wybierać z szerokiej gamy produktów tak, by tworzyć trwałe, bezpieczne i estetyczne stylizacje na każdej płytce.

Akrylożel do paznokci to stosunkowo nowy produkt, ale już zyskał aprobatę ze względu na swoje innowacyjne właściwości. Jak sama nazwa wskazuje – łączy właściwości żelu oraz akrylu. To produkt idealny, by tworzyć trwałe i ultramonce stylizacje nawet na naturalnie kruchej płytce. A oprócz tego jest na tyle delikatny, że w trakcie piłowania nie trzeba pracować z dużym naciskiem.

Dobry akrylożel wyróżnia gęsta i podatna na modelowanie konsystencja. W przeciwieństwie do akrylu nie zastyga podczas pracy i jednocześnie nie spływa na skórki, co odróżnia go od preparatów żelowych.

Idealne paznokcie? Akrylożel Acryl-O!-Gel – poznaj jego zalety

Zaletą produktów akrylożelowych jest wszechstronność zastosowań, ponieważ można wykorzystywać je do przedłużania, uzupełnień, odnów, napraw czy utwardzania naturalnej płytki. Oprócz tego świetnie sprawdzą się w przypadku problematycznych stylizacji  – przykładowo wykonamy z nimi rekonstrukcję paznokci obgryzionych

Konsystencja akrylożeli przypomina gęsty budyń, co pozwala na komfortowe nadbudowanie płaskich i cienkich płytek. Praca produktami o takiej formule wiąże się również ze spokojną pracą bez pośpiechu, bo masa nie spływa po powierzchni paznokci i nie zalewa płytek. To cecha szczególnie ważna dla początkujących stylistek, które potrzebują nieco więcej czasu, by precyzyjnie rozłożyć akrylożel.

Oprócz tego akrylożele do paznokci przyspieszają tempo pracy – pełna kontrola nad formowanym kształtem sprawia, że konieczność piłowania ograniczona jest do minimum. Wystarczy kilka szlifów pilnikiem lub bufferem, dzięki którym paznokcie zyskają nie tylko idealny kształt, lecz również pożądaną grubość. Pracując Acryl-O!-Gelami, czyli akrylożelami SPN, możemy wybierać spośród 11 kolorów. To dodatkowa oszczędność czasu, bo w stylizacjach typu total natural look paznokci nie trzeba dodatkowo malować lakierem. Szeroka gama półtransparentnych beży, róży czy odcieni wzbogaconych drobinkami sprawia, że akrylożele z łatwością dopasujemy do karnacji, wykorzystamy do frencha, babyboomera lub jako podkład pod zdobienia czy też neonowe i pastelowe lakiery hybrydowe.

A może mamy tu fanki metody akrylowej, które zrezygnowały z niej ze względu na trudny do zniesienia zapach? Produkty akrylożelowe są całkowicie bezwonne, więc gwarantują komfortową pracę – niezależnie, ile godzin będziemy pracować przy ich użyciu.

Dodatkową zaletą Acryl-O-Geli SPN są ich ergonomiczne, funkcjonalne opakowania oraz dwie pojemności do wyboru - 50 i 20 gramów. Akrylożele w słoiczku zużyjemy komfortowo do samego końca, a oprócz tego z łatwością nabierzemy je również szpatułką bez konieczności wcześniejszego wyciskania z tubki.

Szybka, czysta i jednocześnie spokojna praca to zalety doceniane przez Stylistki pracujące akrylożelami. Najlepsze w nich jest również, że nie pieką podczas utwardzania w lampie, więc tym chętniej wybierane są przez kobiety, które marzą o mocnych, trwałych i jednocześnie łagodnych dla płytki stylizacjach.

Jak nakładać akrylożel, aby uzyskać najlepszy efekt?

Pracę z akrylożelem do paznokci należy zacząć od standardowego opracowania płytki i wałów okołopaznokciowych, a następnie zaaplikować cienką warstwę bazy, która zostanie utwardzona. Gdy paznokcie zostały przygotowane, a forma ewentualnie podłożona, można przejść do docelowej pracy.

Najpierw wykonujemy szkielet. Niewielką kulkę akrylożelu odkładamy na mniej więcej ⅓ długości paznokcia naturalnego. Pędzelek oszczędnie moczymy we fluidzie przeznaczonym do metody akrylożelowej i rozprowadzamy produkt po długości. Tak przygotowany cienki szkielet utwardzamy w lampie.

Następnie przechodzimy do stworzenia warstwy budującej, wykorzystując tę samą technikę, co podczas tworzenia szkieletu. Utwardzamy i wacikiem nasączonym w preparacie Clean & Prep dokładnie ściągamy z paznokci warstwę lepką. Teraz już tylko nadajemy stylizacji odpowiedni kształt – wyrównujemy powierzchnię i opiłowujemy wolny brzeg. Jeżeli chcemy, możemy następnie pomalować paznokcie dowolnie wybranym kolorem lub akrylożel zabezpieczyć topem, który także utwardzimy.

O czym warto pamiętać podczas wykonywania stylizacji? Akrylożel aplikujemy z odstępem od skórek – to produkt, który minimalnie się samopoziomuje i jest stabilny podczas pracy, więc z łatwością można podprowadzić go tuż pod wał proksymalny.

Akrylożel, żel, a może akryl – co wybrać?

Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na pytanie, który produkt sprawdzi się najlepiej w codziennej pracy – akrylożel, żel czy może akryl? Nie tylko każda Stylistka jest inna, ale też potrzeby Klientek mogą być odmienne. To właśnie dlatego warto znać różne metody stylizacji tak, by znaleźć najbardziej dogodną dla siebie opcję. Akryl sprawdzi się idealnie wtedy, jeśli chcemy wykonać nawet ekstremalne przedłużenie. Ten produkt wyróżnia także obniżona elastyczność, dzięki czemu trudniej o pęknięcia paznokci.

Żel z kolei jest znacznie łagodniejszy dla płytki, ale Klientki odczuwają niekiedy lekkie pieczenie podczas utwardzania w lampie. Wykonanie idealnej stylizacji żelowej wymaga również wprawy i jest pracochłonne.

Akrylożel do paznokci bez wątpienia zrewolucjonizował branżę. Łączy siłę żelu i trwałość akrylu przy jednoczesnym zachowaniu delikatności żelu. Przekonaj się, jak piękne stylizacje wyczarujesz właśnie dzięki temu innowacyjnemu produktowi.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do ulubionych